O Dominikánské Republice

Dominikánská republika je pro mnohé cestovatele odpočinkovou destinací, která je vyhlášená bílými písečnými plážemi. Na tomto karibském ostrově je přitom k vidění mnohem více. Můžete prozkoumat některý z 19 národních parků, podniknout trek na jednu z tamějších třítisícovek, šnorchlovat v barevných korálových útesech, nebo se v Koloniální zóně hlavního města vrátit o několik století zpět do dob Kryštofa Kolumba.

Horské pásmo Cordillera Central ve vnitrozemí ostrova ukrývá mnoho národních parků a panenský vodopád Aguas Blancas. Leží zde i třítisícová hora Pico Duarte, která je svou výškou 3087 metrů považována za nejvyšší v regionu Karibiku.

Dominikánskou republiku je možné díky příjemnému klimatu navštívit kdykoliv během roku. Průměrná teplota vzduchu se celoročně pohybuje okolo 28 °C. Nejteplejším měsícem je srpen, kdy teploty dosahují až 35 °C. Pokud preferujete chladnější klima, můžete vyrazit do horské oblasti Jarabacoa – Constanza, které se jinak přezdívá Dominikánské Švýcarsko a teploty zde v zimních měsících klesají až k nule.

Severní pobřeží Dominikánské republiky nabízí ideální zázemí pro vodní sporty. Mezi nejznámější pláže patří Playa Dorada, Punta Rucia, Sosúa, Cayo Arena a Cayo Cabrita. V jejich okolí mohou milovníci potápění objevovat vraky ztroskotaných lodí. Popularitu si v posledních letech získává také kiteboarding. Za "metropoli" tohoto sportu je považováno Cabarete, kde se každoročně konají mezinárodní šampionáty Cabarete Race Week a Master of the Ocean.

Přírodní bohatství se koncentruje na severovýchodě země na poloostrově Samaná. Tropické pralesy, vodopády, jeskyně a opuštěné pláže dělají z tohoto místa skutečný karibský ráj. Mezi nejhezčí pláže patří např. Rincón, Bonita, Portillo a Las Terrenas.

Národní park Los Haitises na poloostrově Samaná se skládá z několika ostrovů pokrytých bujnou tropickou vegetací. Jeskyně s nástěnnými malbami původních indiánských obyvatel Taínos leží ukryté v hustých mangrovových porostech. Výlet do parku je nezapomenutelným zážitkem, k některým jeskyním je možné se dostat pouze na člunu.

 

Přidat komentář

Přehled komentářů

  • Dominikána

    25. 7. 2017 14:15:25 | Pavla

    Nikdy jsem tam nebyla, ale z toho, co jsem o ni zatim slysela a videla, tak mi napada jen jedno!
    Raj na zemi !!!

    Odpovědět