Potápění

Pro certifikované potápěče nabízíme potápění z lodi, obvykle dva ponory za den na korálových útesech a zajímavých lokalitách v obou destinacích v doprovodu profesionálního potápěčského průvodce. Poskytujeme vícedenní balíčky potápění, které jsou výhodné zejména cenou a možností vytvoření plánu různorodých lokalit pro jednotlivé ponory. Pro náročné potápěče organizujeme speciální potápění – vzdálenější a netradiční lokality, vrakové potápění, noční potápění a další.

Certifikovaný potápěč, který uskutečnil poslední ponor starší více než 6 měsíců musí absolvovat tzv. kontrolní ponor, potápěč s licencí, který neuskutečnil ponor více než 12 měsíců musí absolvovat obnovovací kurz Scuba Review.

Potápění v Hurghadě:

V okolí Hurghady se nachází více než 30 potápěčských lokalit. Většinou se jedná o větší či menší korálové útesy které obklopuje písečné plato hluboké okolo 10 – 15 metrů. Najdete také hlubší lokality, kde stěna padá do hloubek přes 100 metrů. Na většinu potápěčských lokalit v okolí Hurgady se cestuje lodí. Cesta k útesu běžně trvá 30 minut až 1 a půl hodiny. Loď setrvává na moři až do odpoledne či podvečera. Běžně se plánují dva ponory na dvou různých potápěčských lokalitách. Každý den lokality střídáme, jezdíme i na ty vzdálenější. Nezanedbatelnou výhodou je, že loď má kuchyni, to znamená, že se zde podává oběd a po celý den nealkoholické nápoje. Mořské hlubiny v blízkosti Hurghady jsou hojně vyhledávány také potápěči specializujícími se na průzkum vraků pod mořskou hladinou – jsou zde vraky El Mina, Excalibur a Colona IV. Neopakovatelný svět korálových útesů najdete také okolo nedalekého ostrůvku s názvem Giftun.

Potápění v Sharm el Sheikhu:

V okolí samotného města Sharm el Sheikhu se nachází velké množství potápěčských lokalit. Jednou z nejvíce vyhledávaných a nejkrásnějších lokalit je národní park Ras Mohamed. Byl založen v roce 1983 a dnes opatruje neporušené korálové útesy v Rudém moři. Zde si můžete užít potápění k těm nejkrásnějším korálovým útesům Rudého moře, jako jsou Yolanda a Žraločí útesy. Jde o světově nejvyhledávanější potápěčské lokality, kde žijí tisíce druhů ryb, jež tvoří celý fungující ekosystém.

Další velmi vyhledávanou potápěčskou lokalitou je okolí ostrova Tiran, který leží severním směrem od Sharm el Sheikhu v Aqabském zálivu. V této oblasti se nachází krásné korálové útesy, na nichž dodnes leží viditelné vraky lodí jako ukázka nebezpečnosti korálových útesů pro námořní plavbu. V oblasti Sharm el Sheikhu jsou vyhledávané lokality pro vrakové potápění. Nejvyhledávanějšími vraky jsou Thistlegorm a SS Dunraven.

 

Přidat komentář