Egypt

Nabízíme Vám kompletní servis v Egyptě:

 

 • Dvě potápěčské základny nejen pro profesionály – šnorchlování, výlety lodí, potápění, kurzy potápění

 • Kompletní servis ve dvou destinacích v Egyptě – Sharm el Sheikh a Hurghada

 • Spolupráce s cestovními kancelářemi a agenturami formou bezplatného dárku

 • Profesionální servis potápěčům – potápění na zajímavých lokalitách, vrakové potápění, běžné kurzy potápění, speciální kurzy potápění

 

V průběhu Vašeho pobytu je pro vás připravena bohatá nabídka fakultativních výletů. Fakultativní výlety jsou pořádány místní cestovní kanceláří, se kterou spolupracujeme po celou dobu naší působnosti v Egyptě. Výlety jsou pořádány organizovanou formou, individuální cestování a poznáváni se v Egyptě nedoporučuje. Výlety jsou běžně prováděny v jazyce ruském nebo anglickém, pokud se na konkrétní výlet přihlásí skupina více než 10 účastníků, je možné zajistit českého průvodce. Výlety je možné uskutečnit z obou destinací – Hurghada, Sharm el Sheikh – jejich náplň se může lišit, i když cílové místo je stejné.

 

 • Rudé Moře

  Rudé moře je jedním z nejseverněji položených korálových moří na celém světě.Vzhledem k tomu, že se nachází relativně nedaleko od Evropy, patří mezi vůbec nejnavštěvovanější potápěčská místa. Prvořadým lákadlem je značné množství korálových útesů a bohatství tamního podmořského života. Rudé moře, místní korálové útesy a vraky potopených lodí tak každým rokem lákají tisíce potápěčů z celého světa.
   

  20. 9. 2016 | Článků: 6

 • Hurgháda

  Tradiční egyptské turistické centrum na africkém pobřeží Rudého moře je vzhledem k příznivým klimatickým podmínkám oblíbeným cílem tísíců návštěvníků po celý rok. Výhodou tohoto místa jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i poloha v nevelké vzdálenosti od Káhiry i Luxoru s jejich lákadly v podobě monumentálních staroegyptských památek: pyramid v Gíze a Sakkaře, chrámů v Karnaku a Luxoru i pohřebišť v Údolí králů a královen. V tradičním centru města máte možnost navštívit typické arabské tržiště, nakoupit si různé suvenýry a zboží v pouličních krámcích či posedět v některé ze zdejších originálních čajoven. Nejlepším časem pro toulky na tržišti a pro posezení u vodní dýmky jsou večerní hodiny, kdy se pláže vyprázdní a centrum Hurghady naopak ožívá. 

  20. 9. 2016 | Článků: 7

 • Sharm el Sheikh

  Stejně jako další egyptská letoviska, i Sharm El Sheikh byl původně jen malou beduínskou osadou, jejíž obyvatelé se živili především pasením koz a rybolovem. Jelikož na Sinajském poloostrově panovaly po dlouhou dobu nepokoje mezi Egypťany a Izraelci, byl tím znemožněn jakýkoliv turistický rozvoj oblasti. V 60. letech 20. století docházelo mezi těmito národy k ozbrojeným konfliktům o vlastnictví poloostrova. Sinaj byl po dlouhá léta pod nadvládou Izraelců, kteří v místech dnešního Sharm El Sheikhu začali budovat první ubytovací kapacity. V roce 1982 byly nakonec podepsány izraelsko-egyptské mírové dohody, čímž došlo k navrácení tohoto nehostinného území Egyptu. V dnešní době je Sharm El Sheikh živým a rušným letoviskem, které je lemováno řadou hotelových komplexů, jež dokážou svým hostům poskytnout opravdu vysoký standard služeb. Najdete zde asi stovku hotelů nejrůznějších kategorií, v nichž ovšem převažují hotely světoznámých řetězců, jako Hilton, Marriott, Four Seasons, Ritz, Carlton nebo hotel Savoy. Tyto luxusní pětihvězdičkové hotely se pyšní pestrou a kvalitní nabídkou služeb.

  20. 9. 2016 | Článků: 15